Salı, Temmuz 23

Ukrayna lideri Zelenskiy “Bizim için büyük bir kayıp” diyerek açıkladı: Rusya ile savaşta en az 31 bin askerimiz öldü

Ukrayna lideri Zelenskiy, Rusya-Ukrayna savaşındaki kayıplara ilişkin bir açıklama yayınladı. Zelenskiy, “Bu savaşta 31 bin Ukraynalı asker öldürüldü. Ne 300 bin, ne 150 bin. Ama yine de bu bizim için büyük bir kayıp.”

Zelesnkiy, Rusya’nın Ukrayna’nın savaştaki kayıplarına ilişkin verdiği yüksek rakamlara itiraz ederken, bu bilginin Rusya’ya faydası olacağı için savaşta yaralı asker sayısını açıklayamayacağını belirtti. Zelenskiy, ülkesinin işgal altındaki bölgelerinde on binlerce sivilin öldürüldüğünü de söyledi.

SON ARALIK 2022’DE AÇIKLANANLAR

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mikhail Podolyak, Aralık 2022’de yaptığı açıklamada, savaşın başlangıcından o ana kadar 13 bin Ukraynalı askerin hayatını kaybettiğini belirtmiş, şu ana kadar başka bir açıklama yapmamıştı.

RUSYA KAYIPLARINI AÇIKLAYAMIYOR

Rusya, savaştaki kayıplarını gizli tuttuğu için kamuoyuyla paylaşmazken, ABD’li yetkililer Ukrayna’nın yaklaşık 70 bin askerini kaybettiğini ve bu sayının neredeyse iki katının yaralandığını tahmin ediyor. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şırnak'ta bir caminin avlusunda yeni doğmuş bebek bulunduŞırnak’ta bir caminin avlusunda yeni doğmuş bebek bulundu
Panik düğünü ateşe verdi!  Bir mücevher töreni yapılıyordu ve aniden alev aldı.Panik düğünü ateşe verdi! Bir mücevher töreni yapılıyordu ve aniden alev aldı.
Fahrettin Altun paylaştı!  Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 Dev Adam maçını böyle takip ettiFahrettin Altun paylaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 Dev Adam maçını böyle takip etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber